Kérdése van? +36-30/354-0976
Miért kell törődni a levegőminőség javításával?
Nézzünk hétköznapi példákat: aki valaha is használt például csiszoló berendezéseket, tudja, hogy ez a munka hatalmas mennyiségű port hoz létre. De elég belegondolni, hogy aki építkezésen, szerelőműhelyben, fúr, aprít, mar, hegeszt vagy aki csak poros árukat pakol és csomagol, az fokozottan ki van téve a por (ezalatt a levegőben szálló részecskék, szennyeződések értendők) káros hatásainak.
Gyakran elfelejtik az emberek, hogy a porok veszélyes anyagok lehetnek, amelyek eltérő kockázattal járnak: irritálják a légutat, de gyulladásos folyamatokat is könnyen előidéznek, amikre egyre több a bizonyíték, hogy később szövődményekhez vezetnek: szív-és érrendszeri megbetegedések, légutak károsodása, krónikus tüdőbetegségek, asztma, tüdőrák, valamint allergia. Ezek a kockázati tényezők pedig csökkentik a várható élettartamot. A hörgők és a tüdő leginkább, de az orr, a szem nyálkahártyái, a bőr és más szervek is érintett területekké válhatnak. Arról nem is beszélve, hogy ez a megterhelő közeg, a közérzetet, így a teljesítményt is befolyásolja.
Minél kisebb a finom porban lévő részecske, annál jobban károsítja az egészséget. A 10 mikrométernél kisebbek már elegendően kicsik a légutakba való belépéshez és a 2,5 mikrométer alatti méret esetén már elérik a tüdőt és behatolnak a léghólyagokba. Eközben észre se vesszük, hogy hosszú távon az egészségünk rovására megy az óránként átlagosan belélegzett fél köbméternyi levegő. Ráadásul a por közvetlen veszélyt jelent a gépek és berendezések számára. Technikai problémák fellépését okozhatja, mint túlmelegedő elektronika szellőzés hiányában, mozgó alkatrészek gyors kopása, rosszul működő érzékelők. A lebegő por idővel lerakódik. és szennyezi a termékeket, illetve a legkisebb légmozgás hatására is visszatérhet a légtérbe. Ahol fennáll a veszély, használjunk inkább biztos megoldásként, légtisztító gépet.
A koronavírus járvány egy új és szokatlan helyzetet teremtett, amihez alkalmazkodni kell. A járvány visszaszorításához óvatosságra és a megfelelő higiénés előírások maradéktalan betartására van szükség. A járvány kapcsán most aktuális, de egyébként is nagyon fontos a megelőzés. Különösen az idősek, az allergiások, az asztmások és a légzőszervi betegségekben szenvedők vannak fokozott veszélynek kitéve, így számukra alapvető a helyiségek levegőtisztasága. Gyakran kell szellőztetni és a levegőt cserélni, hogy a levegőben lévő vírusok és más baktériumok, allergiát kiváltó pollenek és a por ne gyengítsék le az immunrendszerünket. A kutatók szerint a levegőben sokkal tovább marad fertőzőképes a koronavírus, mint eddig gondolták, és ezt a WHO is megerősítette már. A COVID-19 irányadó intézkedései kapcsán, minden munkahelyen legyen szó irodáról, üzemről, kórházról, étteremről, és más közösségi terekben meg kell fontolni, hogyan javítható zárt térben a minél tisztább levegő áramlása. Egyre többször hívják fel a figyelmet a szellőzőberendezésekre is. Ha ezekbe bejut a vírus, egész irodaházak dolgozói fertőződhetnek meg egyszerre. A zárt helyiség levegőjét javítja és a vírus levegőben történő terjedését mérsékeli az adott helyiség méretének megfelelően kiválasztott légtisztító berendezés.
Többfokozatú szűrés:
Többfokozatú szűrési funkcióval rendelkezik, azaz több légszűrő betét helyezhető a készülékbe, hogy minél hatékonyabban tisztítsa a levegőt:
- G4 durva porszűrő (tartozék): A készülék szívónyílásánál lévő előszűrő, egyszerű alkalmazáshoz pl. durva por, rovarok, szöszök szűrése.- H13 HEPA-szűrő (tartozék): Igényes, nagy tisztaságú légszűrő, főként ipari technológiák és nagy tisztasági követelményű helyiségek számára (pl. kórház). Alkalmas vírusok, baktériumok, spórák, füst és pollen szűrésére.
Tisztítási hatékonyság:
A szűrő mellett a másik fontos tényező az átmozgatott és megtisztított levegő mértéke. Óránként 1300 m3/h légszállítási kapacitással rendelkezik, azonban a légtisztítási kapacitás, amelyet garantálni tud, az kb. 436 m3/h. Ebből tehát látszik, hogy a közösségi terekben szükség van légtisztítóra minden 400-500 m3-nyi beltérre (kb. 120-150 m2 terület átlagos belmagassággal), ha óránként egy teljes légcserét biztosítani szeretnénk, az optimális levegőminőség érdekében. Amennyiben nagyobb a hely, több légtisztítót érdemes használni. Egymásra rakhatók, így kevesebb helyet foglalnak.
Előnyök:- Szellőztet és javítja a levegőminőséget- Csökkenti a kellemetlen szagokat- Növeli a helyiségben használt fűtőberendezés és léghűtő hatékonyságát- Masszív műanyagburkolat és tartós keménygumiból készült fedél- Műanyag fogantyú középen- Erős centrifugál ventilátor, állítható ventilátorfokozattal- A kijelző figyelmeztet a szűrőcserére- Vezérlőpanel a bekapcsoláshoz és fokozatállításhoz- Üzemóraszámláló- Egyszerű és karbantartásbarát kialakítás
AJÁNLOTT FELHASZNÁLÁSI TERÜLETEK:- Építkezések,- festés és felújítás,- szerelőműhelyek,- asztalos műhelyek,- raktárak,- szociális intézmények (óvodák, iskolák, idősek otthona),- kórtermek, várótermek.
Tudta?
A WHO szerint átlagosan 21,5 órát töltünk minden nap beltérben, ezért érdemes gondoskodni a tiszta levegőről, mivel a beltéren akár százszor szennyezettebb lehet, mint kültéren. A világon 10-ből 9 ember szennyezett levegőt lélegzik minden nap és nagyjából évi 7 millióra tehető a légszennyezés miatti korai halálozások száma. Az Európai Környezetvédelmi Ügynökség (EEA) jelentése szerint csupán Európában évente közel 450 000 idő előtti halálozást okoz a légszennyezettség, míg Magyarországon ez a szám 8–14 000-re tehet
Ingyenes szállítás 40 kg alatt és 50.000 Ft fölött!
Kérdése van? Hívjon minket! +36-30/354-0976
Műszaki adatok: