Cikkek

A betonkeverők használata

2021.02.22 10:00

Építkezést vagy felújítást tervez és gondolkodik egy betonkeverő beszerzésén? Az ilyen típusú munkálatok során elengedhetetlen munkaeszköz. Az alapozáson keresztül a falazáson át egészen a habarcs előkészítéséig segítségünkre lehet. Cikkünkből megtudhatja, hogy milyen paraméterek alapján válassza ki saját betonkeverőjét és pontosan hogyan használja ezt az eszközt.

Mire használhatjuk
Alapvetően építkezéseken és felújításokon találkozhatunk betonkeverővel. A házaknak, különböző épületeknek az alapozó munkálatait végezhetjük el a segítségével, majd a falazás során is jó szolgálatot tud tenni a habarcs elkészítésével és majd a vakolásnál is. De az építkezési munkák befejeztével is számtalanszor szükségünk lehet rá pl.: járda, kerítésalap, autóbeálló, teraszlépcső és még sorolhatnánk mi mindenhez. Ha megfelelően karbantartjuk hosszú évekig vagy akár évtizedig jó szolgálatunkra lehet.

Működése
Működése és működtetése egyáltalán nem bonyolult. A megfelelő mennyiségű keverőanyagot beletesszük a dobba, majd mikor beindítjuk a folyamatos keverés által egyrészt összedolgozza az anyagot, másrészt pedig nem engedi azt megszilárdulni. A dob állását szabályozhatjuk, így a munkavégzéshez szükséges szögbe állíthatjuk. Mivel elektromos készülékről van szó, így minden alkalommal a megfelelő csatlakozó vezetéket használjuk a működéséhez. Figyeljünk oda, hogy ez a vezeték földelt legyen, gumírozott, fröccsenő víz ellen védett és hibátlan állapotú. Nem lehet rajta toldás, javítás, megtörés, és figyeljünk arra is, hogy ne álljon rajta autó, vagy egyéb nehéz eszköz. A munka kezdetekor körültekintően válasszuk ki a betonkeverő helyét és figyeljünk oda, hogy stabilan álljon működés közben is. A munka befejeztével minden egyes alkalommal tisztítsuk meg a dob belsejét sóderrel és vízzel. A habarcsot ne ütögetéssel távolítsuk el, hiszen így kárt okozunk és megrövidül az eszköz élettartama. A makacsabb lerakódásokat slaggal vagy esetleg magasnyomásúval is megpróbálhatjuk eltávolítani, de mindenképp figyeljünk az elektromos kapcsolóra és a motorházra, melyeket nem lenne jó, ha víz érne.

 

Kiválasztása
Fontos, hogy olyan típusú betonkeverőt válasszunk mely az igényeinknek maximálisan megfelel. El kell döntenünk, hogy az egyfázisú (230 V) vagy a háromfázisú (400 V) változatra van-e szükségünk, melyet nyilván a használati hely áramkapacitása fog eldönteni. A motor meghajtási erőssége és a keverődob mérete is meghatározó tényező lehet. Ha csak kisebb javítási, felújítási munkákhoz keres betonkeverőt felesleges a legnagyobb űrtartalommal rendelkezőt megvásárolnia. Vegyük figyelembe a dob csapágyazását is, mivel részben ettől függ az eszköz élettartama, jobb minőségű gépek esetén dupla acéllemez alapra van rögzítve. Ha különböző helyszíneken szeretnénk használni a betonkeverőt, de nem akarunk minden alkalommal utánfutót bérelni, van megoldás. Válasszunk összecsukható változatot. Bizonyos típusok esetén egy egyszerű mozdulattal összecsukhatjuk a betonkeverőt, és akár egy személyautó csomagtartójába is be tudjuk tenni. A dob állítása történhet kerékkel, vagy kézikarra is, az utóbbival rendelkezők állítása könnyebben kivitelezhető.

 

Webáruházunk kínálatában különböző típusú betonkeverők közül tud válogatni. Kattintson az alábbi linkre és találja meg az Önnek legmegfelelőbbet!
Betonkeverők

Keressen bennünket bizalommal!
Ha kérdése van forduljon hozzánk bizalommal elérhetőségünk valamelyikén, facebook oldalunkon keresztül, vagy a cikk alatti komment szekcióban.