Cikkek

Betonsimító eszközök

2021.05.24 08:00

Talán senkinek se kell részletezni, hogy miért fontos egy sima betonfelület, illetve ez hatványozottan igaz, ha beltérben készítünk betonfelületet pl. járólap alá. Hogyan érhetjük el a tükörsima beton felületet? Cikkünk a kezdő betonozóknak próbál segítséget nyújtani és a gépi és kézi betonsimítók bemutatását kísérli meg.

Beton egyenletessége
A friss beton egyenletes eldolgozása nagyon fontos lépés és alapvető munkafázis betonozás során akár kültérre tervezzük akár beltérre. Elvégre egy járdának, autóbeállónak vagy beltéri járófelületnek simának kell lennie akár burkolunk rá, akár szabadon hagyjuk. Ha úgy döntünk, hogy a betonozásból kihagyjuk a szakembert, és mi magunk vágunk bele, akkor első körben körültekintően tájékozódjunk, hogy a területnek megfelelő betont vásároljuk. A betonozás előtt az előkészítés a lefontosabb, járjunk utána, hogy milyen vastag alap szükséges, és így ki tudjuk számolni a szükséges beton mennyiségét. A beton simítását a tömörítést követően kell elvégeznünk. A beton simítása történhet kézzel, emberi erővel, de nagyobb területekhez már a gépi betonsimítók alkalmazása ajánlott. A betonfelület simasága különböző adalékanyagok hozzáadásával is növelhető.

Betonlehúzók, betonsimítók
A betonlehúzók alkalmazásával nem csak a friss beton egyenletes eldolgozását végezhetjük el, hanem a segítségével csúszásmentesíthetjük, érdesíthetjük is a felületet. A lehúzók kivitelüket tekintve lehetnek acél-, vagy megnézium lehúzólaposak. Ahhoz, hogy ne hagyjanak nyomot a friss betonban általában a lehúzólapokat lekerekített lapvéggel készítik. A lehúzólapokhoz nyél is rögzíthető, melyek között akad ami a magnéziumlapos kiviteleknél hosszabbítható is megkönnyítve a munkavégzést. A fej lehet fix, de hasonlóan egy síklapos felmosó működési elvéhez, egyes betonlehúzóknál mozgatható, a nyél segítségével be tudjuk állítani a kívánt szöget. A magnéziumlapos simítók esetén kefe is tartozék szokott lenni, mely segítségével csúszásmentesíthetjük, érdesíthetjük a betonfelületet. A betonsimítók általában könnyű anyagból pl. ütésálló polisztirolból készült fogantyúval ellátott kézi eszközök. Alkalmazásuk kisebb betonfelületeken célszerű, sarkaik lekerekítettek melynek köszönhetően karcolásmentes egyenletes felület érhető el a használatukkal.

Gépi betonsimítás
A betonsimításra használt eszköz az úgynevezett rotoros vagy más néven helikopter rendszerű simító. Segítségével teljesen egyenletes, tömör és sima felületet kapunk. Alkalmazásuk már a kissé megszilárdult betonfelületen történik. Használata nagyon egyszerű, viszont nyilván költségesebb kiadás mint a korábban említett kézi betonlehúzó. Ha csak egyszeri használatra szeretnénk az eszközt, járjunk utána, mert sok helyen egy-két napra vagy akár órára is ki tudjuk bérelni. Előnye, hogy nagyon könnyű a használata és gyorsan el tudjuk érni a kívánt sima felületet, de ugyanakkor alkalmazásával a beton sokkal simábbá és csúszósabbá válik mint a kézi simítókkal. Ennek következtében a gépi betonsimítók alkalmazását inkább beltérre javasolják, ahol fontos a járólapok alá kerülő teljesen sima betonzat. A több száz négyzetmétert meghaladó munkáknál érdemes ikerrotoros betonsimítót választani, mivel ezeknél az eszközöknél két rotor végzi a simítási munkát, dupla hatékonyság érhető el az alkalmazásával.

 

Reméljük cikkünk által sikerült Önnek is jobban megismernie a betonsimító eszközöket. Áruházunkban a kézi és gépi betonsimítók széles választékát megtalálja!
Betonlehúzók
Betonsimítók

Keressen bennünket bizalommal!
Ha kérdése van forduljon hozzánk bizalommal elérhetőségünk valamelyikén, facebook oldalunkon keresztül, vagy a cikk alatti komment szekcióban.