Cikkek
A csiszolópapírok hátoldalán található a számozás, mely megkülönbözteti a csiszolópapírokat finomságuk alapján. A számozás szemcseméretet illetve szemcsesűrűséget jelent, minél magasabb a szám, annál finomabb csiszolófelületet kapunk.
A számozás alapján három csoportba sorolhatjuk a csiszolóvásznakat:
A megfelelő felület eléréshéhez célszerű mindhárom típusból 1-1-et használni.
A csiszolólapból tépjünk le egy tetszőleges darabot, mellyel kényelmesen tudunk dolgozni. Hajtsuk ketté, és kezdjük el a munkát. Egyenletes, hosszú kézmozdulatokkal mozgassuk a csiszolóvásznat. Ha nagyobb felületet szeretnénk csiszolni érdemes a csiszolóvásznat rátenni egy lécdarabra, mely által egyenletesebben fekszik rá a csiszolandó anyagunkra és nagyobb felületet tudunk egyszerre csiszolni. A lécdarab helyett lehet használni gyárilag szivacshasábra ragasztott csiszolópapírt is, melyek számozása megegyezik a csiszolólapokéval.
Ha túl nagy a felület, időt és energiát spórolhatunk meg barkács csiszológép használatával. A szalagcsiszolókra külön kaphatók övszerű csiszolóvásznak, melyek számozása szintén azonos a csiszolólapokéval. A lapok hátulján a számozás mellett nyilak is találhatóak, melyek a felhelyezés irányát szemléltetik. A csiszológépet nem szabad nagyon rányomni a felületre, mert könnyen kimélyítheti a felületet.
Ha kérdése van forduljon hozzánk bizalommal elérhetőségünk valamelyikén, facebook oldalunkon keresztül, vagy a cikk alatti komment szekcióban.