Cikkek

Fűmag típusok és alkalmazásuk

2021.04.05 08:58

Erős és egészséges gyepet szeretne, de a szomszéd kertje mindig zöldebb? Van rá megoldás! A megfelelő fűmag kiválasztásával és kellő odafigyeléssel az Ön füve is gyönyörű lehet! Olvassa el cikkünk, és tudja meg melyik típus felel meg az igényeinek és mi szükséges a gondozásához.

Fűmag választás
A megfelelő fűmag kiválasztásánál több tényezőt kell átgondolnunk. Meg kell vizsgálnunk, hogy a gyepfelületünk vagy a füvesíteni kívánt földterületünk hol helyezkedik el. Egész nap tűzi a nap vagy a nap nagy részében árnyékban van. Valamint azt is vegyük számításba a választás előtt, hogy mire fogjuk használni a gyepfelületet. Vannak-e gyerekeink, állataink akik által erősebb igénybevételnek van kitéve a felület vagy csak alkalmanként használjuk. Minden felhasználásra és elhelyezkedésre van megfelelő fűmag.

Fűmag típusok
Árnyéktűrő fűmag: Az árnyékkedvelő fűmag nem azt jelenti, hogy teljesen árnyékos helyen ki fog hajtani a füvünk. De ha van napközben 3-4 óra árnyékos időszak akkor nyugodtan használhatjuk ezt a típusú fűmagot.
Sport fűmag: A sport fűmagkeverék kiválóan alkalmas erős igénybevételnek kitett sportpályák, házi kertek, játszóterek füves területeinek telepítésére, felújítására. Nagyon tartós fűmag, és növekedése is gyors.
Pázsit fűmag: A pázsit fűmagkeverékben található fajok biztosítják a fű gyors kelését valamint, hogy a kikelés után a szép, mutatós, zöld gyepfelületet. A talaj összetételére kevésbé igényes.
Száraszságtűrő fűmag: A szárazságtűrő fűmagkeverék képes a száraz körülményekhez alkalmazkodni, gyorsan regenerálódni, visszazöldülni. Ezen tulajdonságát speciális összetételének köszönheti.

Fűmagvetés
A legideálisabb a tavaszi időszak a füvesítésre vagy a kikopott gyep pótlására. Nyáron az erős napsugárzás miatt nem ajánlott a fűvetés, ősszel/télen pedig a hideg miatt, hiszen a fűmag gyökere ekkor már könnyedén megfázhat/lefagyhat és kárba vész a befektetett energia. A füvesítés első lépése a földterület előkészítése. Ha már van fű telepítve a földterületre használjunk gyepszellőztetőt, hiszen a segítségével a talaj felfrissül. A télen keletkezett elhalt, mohás részeket segít eltávolítani és így plusz oxigénhez jut a gyepünk. A gyepszellőztetést érdemes elvégezni tavasszal és ősszel is. A talajfrissítést követően komposzttal és műtrágyával töltsük föl a területet, majd következhet a fűmagvetés. A magokat egyenletesen szórjuk el a területen. Használhatunk ehhez szórókocsikat is, melyek sokkal egyenletesebb beszórt területet eredményeznek. Szórást követően gereblyével dolgozzuk bele a magokat a földbe, és végezetül tömörítsük henger segítségével.

Gondozás
A fűmagvetést követően jól locsoljuk be a területet, figyeljünk oda, hogy ne legyen túl erős a vízsugár és ne mossa ki a földből a fűmagokat. Ezt követően naponta locsoljuk a frissen bevetett területet míg el nem éri a 8-9 cm-es nagyságot. Ha elérte az említett magasságot már a fűnyírót is bevethetjük. A nyári időszakban napi locsolás és heti fűvágás ajánlott. Ha tehetjük kerüljük a vegyszerek alkalmazását a kertünkben és használjunk inkább a gyep gondozásához szerves trágyát. Szakkereskedésben rengeteg típusú, akár komplex őrleményeket is lehet vásárolni melyek megfelelően biztosítják a gyepnek a szükséges tápanyagokat.

 

Webáruházunk kínálatában minden típusú fűmag megtalálható. Kattintson az alábbi linkre és válassza ki az Önnek legmegfelelőbbet!
Fűmagok

Keressen bennünket bizalommal!
Ha kérdése van forduljon hozzánk bizalommal elérhetőségünk valamelyikén, facebook oldalunkon keresztül, vagy a cikk alatti komment szekcióban.