A kert gondozását a nyári időszakban se felejtsük el. Azon kívül természetesen, hogy élvezzük a nagy melegben a kertünk általi nyújtott pihenést és a veteményesünkben termett finomságokat, néhány hasznos tennivalót ajánlott ilyenkor is elvégeznünk. Cikkünkben a legfontosabb kerti munkákra térünk ki, melyeket az aktív pihenés jegyében akár a gyerekek, unokák bevonásával is elvégezhetünk.
Gyep és sövénygondozás
A gyep rendszeres öntözése nyáron nagyon fontos. Hetente több alkalommal szükséges locsolni a kora reggeli vagy esti időszakban. A gyepet most a csapadékmennyiségtől függően hetente nyírjuk, és megfelelően öntözzük, hiszen a rendszeres nyírással erősebbek és egészségesebbek lesznek a fűszálak, amelyek azután a gyomnövényeket is elnyomják. A fűnyesedék mulcsozáshoz is felhasználható.
A műtrágya nagyon fontos, mert szezononként más-más igénye van a gyepnek. Lehet tartós műtrágyát használni, ami egész évben ellátja a megfelelő hatóanyaggal a gyepünket, vagy lehet olyan műtrágyákat is alkalmazni melyeket vízzel bekeverve öntözéssel gyönyörű zöld gyepet varázsolhatunk kertünknek.
A sövények ebben az időszakban vannak teljes növekedési fázisukban, ezért ilyenkor kell őket először nyírni. A visszavágással ne késlekedjünk, mert a csupasz ágak csak erőteljes visszavágás után hajtanak ki ismét.
Gyümölcsöskert
A gyümölcsfákat, bokrokat érdemes megpróbálni amennyire lehet egyedileg ellátni vízzel. Figyeljünk arra, hogy a termések növekedési fázisában bőven locsoljunk, de ha már beérett csökkentsük a vízadagot. A lehullott gyümölcsöt azonnal távolítsuk el, hogy megelőzzük a gombabetegségeket. A fák tövét mulcsozzuk, így a gyümölcsfák jobban tudják tárolni a nedvességet.
Veteményes
A veteményesünket júniusban még bővíthetjük kései palántákkal, mint pl. paradicsom, karfiol, karalábé, brokkoli, édesburgonya. Ha már van meglévő paradicsomunk vagy más gyors növekedésű zöldségünk folyamatosan ellenőrizzük, hogy mikor szükséges karózni. A veteményes talaján folyamatosan lazítsuk, hogy a gyökerek könnyedén utat tudjanak törni és gyorsan tudjon fejlődni a növény. Figyeljünk a gyomnövények irtására is, illetve ültetéskor vegyük figyelembe a növénypárosításokat. Ehhez segítségül ajánljuk a Bio növényvédelem c. cikkünket, melyből sok hasznos információt megtudhat a növénypárosításról, növényvédelemről és a megfelelő talaj alkalmazásáról.
Fűszernövények
A konyhakertben a nyári időszak főleg a betakarításé. Gyűjtsük össze amit frissen nem használunk fel, fagyasszuk le vagy szárítsuk ki, így őszre vagy akár a téli időszakra is lesz konyhánkban elegendő saját termesztésű fűszer. Nyár végén ültessük a fűszernövényeket cserépbe, és a lakásba költöztetve egészen tavaszig lesznek friss zöldfűszereink.
Egynyári növények
A tavasszal elnyílt növények szárait a föld felszíne felett vágjuk vissza. A hagymások közül pl. a tulipán, jácint, nárcisz hagymákat szedjük fel, és tároljuk papírzacskóban a nyárvégi kiültetésig. Télig jól begyökeresednek, és következő tavasszal megerősödve ismét pompázni fognak.
Az egynyári növények sok locsolást és trágyázást igényelnek. A további virágzások serkentése miatt mindig távolítsuk el az elnyílt, elszáradt virágokat. Az egynyári virágokat az egész nyár folyamán ültethetjük, így akár egészen őszig változatos virágokban gyönyörködhetünk.
A Lomen Áruházban a kert gondozásához minden szükséges szerszámot megtalál. Látogasson el webáruházba és válassza ki azokat az eszközöket, melyekre szüksége van.
Kertápoló szerszámok
Kerti gépek
Keressen bennünket bizalommal!
Ha kérdése van forduljon hozzánk bizalommal elérhetőségünk valamelyikén, facebook oldalunkon keresztül, vagy a cikk alatti komment szekcióban.