Cikkek

Kiegészítő fűtések

2020.11.09 10:00

A hideg napok már beköszöntöttek, azon helységeink melyek nem rendelkeznek alapfűtéssel ilyenkor már tartós tartózkodásra nem alkalmasak. Mi mégis szeretnénk tovább folytatni a munkát a garázsban, műhelyben, csűrben vagy esetleg egy nagyobb csarnokban? Nem lehetetlen, csupán a számunkra megfelelő kiegészítő fűtésre alkalmazható berendezésre lesz szükségünk. Jelenlegi cikkünk bemutatja, hogy milyen fűtőberendezéssel érdemes ezen helyiségekben temperálni a levegőt, és ezáltal növelni a komfortérzetünket.

Elektromos hőlégfúvó
Az elektromos hőlégfúvók olyan helyeken alkalmazhatóak, ahol nem lehet gázokat, gázolajat és nyílt lángot használni. Azonnali intenzív meleg előállítására alkalmasak ezen készülékek olyan helyiségekben is, melyek részlegesen vagy teljesen nyitottak avagy huzatosak. Ilyen helyiségek lehetnek pl.: műhelyek, csarnokok, hétvégi házak, gazdasági/ipari épületek, garázsok, pincék, üvegházak. Ezen helyiségekben nem célszerű folyamatosan fűteni, csak az ott tartózkodásunk alatt, így ideális megoldás lehet az elektromos hőlégbefúvó. A hőlégbefúvó továbbá alkalmas még fal vagy friss festés szárításához, de akár gyógynövények, magvak kiszárításához is segítségül tudjuk hívni. A fűtőeszköz nem igényel telepítést, használatához csupán áramforrásra van szükségünk. Kényelmesen tudjuk mozgatni, így az aktuális munkavégzési helyünkhöz tudjuk igazítani könnyedén a helyzetét. Azonnali hőleadást és hősugárzást produkál rövid felfutási idővel. Vannak típusok, melyekben a beépített termosztát által a fűtés lekapcsol, ha elérte a helyiség a kívánt hőfokot. Az elektromos kivitelen kívül még gyártanak pb gázos és olajtüzelésű hőlégbefúvót is.

Infrafűtés
Az infrafűtés az elektromos áramot alakítja át infravörös sugárzássá. Ez a sugárzás az emberi szem számára láthatatlan, de a bőrünk melegként érzékeli. A szabad szemmel láthatatlan infra energia tulajdonképpen nem más, mint a napsugárzás meleget adó tartománya. Az infrasugár a levegőt, mint közvetítő közeget nem használja, azon jelentős energiaveszteség nélkül áthaladva behatol a szilárd testekbe, és közvetlenül felmelegíti azokat. Az elektromos hőlégfúvóval szemben alkalmazhatjuk olyan helyiségekben is, ahol használnak gyúlékony anyagot, mint pl.: asztalos-, autószerelő, fényezőműhelyek. Működésük nem okoz tűzveszélyes helyzetet és bármilyen felületre felszerelhetők.

Kialakításuk tekintetében két típus létezik, a falra/mennyezetre szerelhető és a mobil verzió. Bekapcsolást követően rögtön meleget sugároz, így a felfűtésre nem kell várakoznunk, és abban a pillanatban érezni is fogjuk a készülék által leadott hőt. Lehetőség van időzítés beállítására is, így a beállított intervallumot elérve magától kikapcsol a készülék megelőzve a felesleges fűtést. Vannak típusok, melyek mozgásérzékelővel ellátottak, mely által csak akkor kapcsolnak be, ha valaki ténylegesen a közelükben tartózkodik.

 

Hatásfok növelése, költség csökkentése
Nagyon sok hasznos praktikát alkalmazhatunk a már említett helyiségekben, mely által jelentős összeget meg is tudunk spórolni. A külső nyílászárókat tegyük huzatmentessé habszivacs szalaggal vagy fémborítású szigetelővel. Az ajtók aljára, szélére is helyezzünk tömítést, vagy vastag függönyt mely által megakadályozhatjuk, hogy a meleg levegő kiszökjön a helyiségből. Meghatározó összeget lehet spórolni azzal is, ha figyelmesek vagyunk és ha már nem érezzük hidegnek a munkaterületünket vagy kimegyünk a helyiségből manuálisan lekapcsoljuk a berendezést.

Keressen bennünket bizalommal!

Ha kérdése van forduljon hozzánk bizalommal elérhetőségünk valamelyikén, facebook oldalunkon keresztül, vagy a cikk alatti komment szekcióban.