Cikkek
Ha műhellyel rendelkezik biztos Önnek is nagy fejfájást okoz a rengeteg szerszám, barkácseszköz, kisgépek rendezett tárolása. Ebben a cikkünkben néhány ötletet osztunk meg, olyan rendszerezők, tárolók elkészítéséhez melyeket költséghatékony módon maradék anyagokból akár Ön is el tud készíteni.
Fűrészek és kalapácsok
A fűrészek és a kalapácsok tárolását nagyon egyszerű módon meg tudjuk oldani, csupán néhány szögre, filcre és egy fa lapra van szükségünk. Ha van rá lehetőségünk válasszunk puhább fát, melybe könnyebben tudunk szöget ütni. A fa lapunkat fektessük le a földre és helyezzük rá az eszközöket a tetszőleges módon. Üssünk szögeket mindegyik szerszámhoz úgy, hogy könnyedén ráakaszthassuk majd ha a falra rögzítjük a fa lapot. Ahhoz, hogy mindennek meglegyen a saját helye egy erőteljes színű filccel rajzoljuk körbe a szerszámokat, így mindig tudni fogjuk hova, melyik szögre tegyük vissza. Majd rögzítsük a fa lapot a falon. Ha esetleg nem áll rendelkezésünkre faanyag ugyan így a falra is el tudjuk helyezni és körberajzolni a barkácseszközöket, viszont ehhez a felületet is festenünk kell ha esetleg később egy másik helyre helyeznénk át.
Csavarhúzók
A csavarhózók tárolására is találhatunk egy nagyon egyszerő módszert. A tárolóhoz szintén egy kis fa anyagra lesz szükségünk. Tetszőlegesen választhatunk ismét fa lapot vagy esetleg szélesebb lécet is. Csupán lyukak fúrásával nagyon könnyen ki tudjuk alakítani ezeknek a szerszámeszközöknek a rendezett tárolását. Szedjük össze a csavarhúzókat és rendezzük el őket méret szerint, majd rajzoljuk elő a fára a helyeiket, a lyukakat melybe a fém részüket fogjuk helyezni. A csavarhúzók nyelükkel felfelé lesznek behelyezve a tárolóba, így könnyebben kézre esik amikor szükség van rá. A csavarhúzók szárának vastagsága alapján válasszuk ki a fúrófejet, és fúró segítségével készítsük el a furatokat. Egy kis csiszolás után tetszőlegesen kezelhetjük a fa felületét lakkal, páccal vagy festékkel, majd rögzítsük a falon mint egy polcot. Érdemes azon munkafelület közelébe helyezni ahol általában barkácsolni szoktunk.
Kerti eszközök
Ásót, seprőt vagy akár gereblyét is kényelmesen tudunk tárolni az alábbi pofon egyszerű módszerrel. Válasszunk ki egy fa lécet és fúrjuk föl a falra vízszintesen a kerti eszközök magasságához igazodva. Egyesével tegyük az eszközöket a léchez úgy, hogy a fejük legyen a lécnél, a nyelük lefelé álljon, majd jelöljünk be a fejrész minkét oldalán 1-1 pontot, ahova hosszú szöget ütve ráakaszthatjuk a kerti szerszámainkat.
Apró alkatrészek
Csavarok, anyák, tiplik, szögek és egyéb apró alkatrészek tárolásához a legátláthatóbb rendszerező a boltokban is kapható, falra felfúrható apró kis fiókokból álló doboz. Igényünknek megfelelően különböző méretekben kapható. A könnyebb rendszerezés érdekében mindegyik fiók külsejére ragasszunk egy mintadarabot, így átlátható lesz melyik fiókban mit tárolunk. Ha egyedi tárolót szeretnénk készíteni pár fém tetejű befőttes üveg és egy mágnes lap segítségével is megtehetjük. Érdemes erős mágneslapot beszerezni, hogy a fém alkatrészek súlya ne húzza le az üvegeket. A mágnest rögzíthetjük a falra vagy a szekrény oldalára, de esetleg egy polc aljára is. A befőttes üvegek fém teteje biztosítja a tapadást, illetve az üvegnek köszönhetően könnyedén át is láthatjuk, hogy melyikben éppen mit tárolunk.
Tubusok, flakonok
Hengeres eszközök, festéksprayk, gyorskötözők, filcek vagy akár vékonyabb elektronikai eszközökhöz a megmaradt pvc csövek is alkalmasak lehetnek. A csöveket méretre vágjuk és egy alapra erősítjük, hogy ne tudjanak az eszközök kiesni belőle. Megfelelő rögzítéssel a falra is tudjuk helyezni, hogy még inkább kézközelben legyen minden szükséges eszköz.
Ezeken kívül még számtalan módszer alapján lehetséges mühelyünk rendezett tárolását megvalósítani. A lehetőségek végtelenek, nézzünk körül mely megmaradt anyagokat tudjuk felhasználni és ne féljünk használni hozzá a fantáziánkat.
Mindenkinek jó munkát kívánunk!
Keressen bennünket bizalommal!
Ha kérdése van forduljon hozzánk bizalommal elérhetőségünk valamelyikén, facebook oldalunkon keresztül, vagy a cikk alatti komment szekcióban.