Az elmúlt években egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek a robotfűnyírók. De vajon megéri leváltanunk a hagyományos fűnyírónkat? Valóban olyan kényelmes a használatuk mint ahogy ígérik a gyártók? Pontosan hogyan működnek és mit kell figyelembe vennünk vásárlás előtt? Ezekre, és még sok más robotfűnyíróval kapcsolatos kérdésre keressük a választ jelenlegi cikkünkben.
Mi a robotfűnyíró?
A robotfűnyíró egy olyan új fejlesztésű fűnyíró, mely automatikusan, emberi segítség nélkül végzi a munkáját. Ezek a robotok akkumulátorral működnek, hatékonyságuk felér bármely ember által használt fűnyíróéval. Lehet használni nappal vagy akár éjjel is, a működésük nem zavaró, mivel minimális hangot bocsátanak ki. Olyan intelligens rendszerrel rendelkeznek már az újabb modellek, mely lehetővé teszik egy applikáción keresztül a működésüket. Így otthon se kell tartózkodnunk ahhoz, hogy elindítsuk a fűnyírást, bárhol bármikor ezt megtehetjük számítógépünkön vagy telefonunkon keresztül. Vannak olyan modellek melyek már elemzésekre is képesek, meghatározzák az ideális nyírási gyakoriságot, amit eltáplálnak a fűnyírási naptárba és később végre is hajtják a feladatot. Olyan intelligens navigációs rendszert alkalmaznak, mely képes feltérképezni és kiszámítani a kert területét, így egy kis folt se marad vágatlanul. Beépített ütközőrendszerüknek köszönhetően az akadályok se jelentenek számukra gondot. A haladási irány tetszőleges, soha se járják be ugyan azt az utat, így nem hagynak maguk után keréknyomot. Amennyiben az akkumulátor merülőfélben van automatikusan visszatérnek a töltőállomásra, majd önállóan folytatják a munkát ott, ahol abbahagyták. Lopásgátló rendszerrel is ellátták a készülékeket, így ha váratlanul eltávolítják a kijelölt nyírási területről a rendszer lezár, és addig használhatatlan marad míg be nem írjuk az általunk megadott PIN-kódot.
Vásárlás előtt
Mielőtt megvásároljuk a robotfűnyírót érdemes néhány szempontot figyelembe venni és végiggondolni. Első sorban a gyepünk méretét figyelembe véve tudunk választani a különböző nagyságú kertekbe való típusok közül. A robotfűnyírók gyártótól függetlenül 350 m2 és 3000 m2 közötti gyepfelülettel tudnak megbirkózni. Viszont ha az első használat előtt túl nagy a füvünk, azaz 5 cm-nél magasabb, akkor először fűnyíróval kell levágnunk és csak ezt követően engedhetjük munkára a robotfűnyírót. Viszont ezt követően a robotfűnyíró beállítása után már nem kell többet a fűnyírással bajlódnunk, sőt fűgyűjtő ürítéssel és gereblyézéssel se. A hagyományos fűnyírókkal ellentétben a robotfűnyírók mulcsozó funkcióval rendelkeznek, melynek köszönhetően a finom nyesedék a talajra hullik és trágyázza a gyepet.
Telepítés
A robotfűnyírót vásárlás után be kell állítani és telepíteni, de mindezt mi is könnyedén el tudjuk végezni. A terület tökéletes előkészítése érdekében az idegen tárgyakat, kerti bútorokat, gyerekjátékokat, ágakat, faleveleket és lehullt terméseket távolítsuk el a gyepfelületről. Válasszuk ki gondosan a töltőállomás helyét, legyen a közelben áramvételi lehetőség az akkumulátor részére. Ügyeljünk arra, hogy a készüléket és az akkumulátort ne érje közvetlen napsütés, valamint hogy a töltőállomás stabilan és egyenesen álljon. Ajánlott a töltőállomást egy sarokba tenni vagy a kert szélén elhelyezni. Úgy kell fordítani, hogy a robotfűnyíró könnyedén be tudjon parkolni. A következő lépés a határoló vezeték lefektetése, segítségével jelöljük ki a robotfűnyíró számára azt a területet melyen belül dolgozhat. A határoló vezetéket 5 cm-es mélységben a földbe is süllyeszthetjük, de pár héten belül láthatatlanná fog válni a fűréteg alatt. A vezetékkel folytonosan haladjunk a területünk szélén, fákat, tujákat kerítsük körbe. Figyeljünk arra, hogy a vezetékek mindig érintkezzenek a talajjal, ha a gyepben lévő mélyedések ezt akadályozzák csökkentsük a rögzítők között a távolságot. Ellenkező esetben a robotfűnyíró könnyedén átvághatja a vezetéket. Az akadályoktól és a tereptárgyaktól mérve 30 cm távolságot tartsunk. Ahol a gyeppel egy síkban van más felület, ott elegendő 5 cm távolságot tartani a kábel és a gyep széle között. A tereptárgyak kihagyásánál ügyelni kell arra, hogy a kimenő és visszamenő vezeték minimális távolságban legyen és ne keresztezzék egymást. Ha végeztünk a két véget helyezzük a töltőállomásba a termék útmutatójában szereplő módon.
A robotfűnyíró alapbeállításainak megadásához kövessük a kijelzőn megjelenő utasításokat. Ezt követően a gép megkezdi a terület feltérképezését. Ez idő alatt fűnyírás még nem történik, csupán tájékozódik a határokról, majd megkezdi a munkát. Telefonos applikáció segítségével útját követhetjük vagy akár megállíthatjuk, elindíthatjuk.
Tipp
Azok számára is ideális választás lehet, akik fűallergiától vagy szénanáthától szenvednek, mivel nem kell jelen lennünk, miközben a gép a fűnyírást végzi, így a lehető legkevesebb alkalommal érintkeznek a fűvel.
Áruházunkban a robotfűnyírók széles választékát megtalálja! Jöjjön, nézzen körül és válassza ki a saját robotfűnyíróját: ROBOTFŰNYÍRÓK
Keressen bennünket bizalommal!
Ha kérdése van forduljon hozzánk bizalommal elérhetőségünk valamelyikén, facebook oldalunkon keresztül, vagy a cikk alatti komment szekcióban.